Napinacz APE
Autor Wiadomość
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#41
RE: Napinacz APE
Ciężko stwierdzić Red_icon_cheesygrin wydaje mi się jednak, że nie było to złośliwie, inaczej, jestem bardziej niż pewny, że nie było Red_icon_wink
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2018-06-06, 07:46 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
rafal Offline
Młody
**

Sławków
R1 2008

Liczba postów: 12
Dołączył: May 2018
Reputacja: 0
#42
RE: Napinacz APE
Dzisiaj przyszedł, dzisiaj założyłem Red_icon_smile
Po odpaleniu cisza (chociaż oryginał tylko ze dwa razy zagrzechotał) - subiektywnie silnik jakoś lepiej reaguje na gaz

Koszt z USA: 134USD + polskie cło 120zł
Czas oczekiwania: ok. dwa tygodnie
Czas założenia: ok. 30min

Wersja pro zdecydowanie lepiej pasuje do RN19 bo ma krótką śrubę która nie dotyka węza chłodnicy

Apropos oryginału - jakby druga osoba zapięła zapadkę to bym go zazbroił w rękach - taki jest miękki
Nie ma opcji żeby ta oryginalna sprężyna utrzymała napięcie łańcucha bez ciśnienia oleju.
2018-06-12, 05:39 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#43
RE: Napinacz APE
Rafał możesz coś więcej napisać Red_icon_wink 30 minut ? odkręcałeś ten wąż chłodnicy podczas zmiany ? Pytałeś o te poprawione ori jak zgłębiałeś temat Red_icon_wink ? Też mnie to czeka więc jestem ciekaw Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2018-06-13, 09:46 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
rafal Offline
Młody
**

Sławków
R1 2008

Liczba postów: 12
Dołączył: May 2018
Reputacja: 0
#44
RE: Napinacz APE
węża nie trzeba odkręcać - trochę przeszkadza ale jak masz przegubowy klucz to odkręcisz/dokręcisz tą śrubę bliżej osi silnika
owiewki ściągnąłem z jednej strony
tak jak dekiel od strony rozrządu, zablokowałem ślizg łańcucha założyłem nowy napinacz APE założyłem dekiel, odkręciłem okrągła nakrętkę w nim, kręcąc wałem dokręcałem napinacz, po max dokręceniu odkręciłem 1/2 obrotu (niby piszą że 1/4 ale wg mnie to był zbyt mocny naciąg - dałem 1/2)

Nowy napinacz nie ma oringa, a jedynie podkładkę (ciekawy materiał) - miałem nagrać film ale byłem ciekaw efektów i nie miałem czasu na ładowanie baterii

Silnik chodzi znacząco ciszej Red_icon_smile
2018-06-13, 04:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->