Autor Wiadomość
marcinho4td Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 210
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 1
#1
Komp rn22
Cześć Panowie.
Mam pytanie czy komp z rn22 z tcs wersja europejska będzie działał w rn22 z 2011 z US. Stary komp przy próbie odblokowania wywala błąd i nie wiem czy teraz będzie działał w Moto.

Dodam kolejne pytanie. Mój komp US został wysłany na flasha. W w trakcie flashowania okazalo się że niby jest uszkodzony(w Moto działał) tzn wgrywa 1 część danych. Dochodzi do 100% i włącza się weryfikacja po której wyskakuje "invalid ECU imahe".

Pytanie brzmi czy komp po podpięciu do Moto znowu będzie działał. Nie wiem czy te oryginalne dane się usunęły itd a osoba która mi to odblokowuje też nie wie...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-04-10, 09:38 PM przez A.S..)
2018-04-10, 09:53 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#2
RE: Komp rn22
Wgrał soft europejski do ECU z USA ... i teraz :
- najlepiej spróbować przywrócić do ORI softu, ale pewnie wie że taka opcja jest i tego próbował ..
- jeśli nie próbował to trzeba spytać czy ma legalny ten interfejs czy jakiś stary pirat i czy dodał twoej ECU do bazy FLASH TUNE na swoim koncie ..
- Co do pytania czy zadziała -- to nikt nie zgadnie co się tam wgrało i ile tego i jak .. czy obraz jest cały czy nie .. czy soft wszedł ale jest problem z odczytem i weryfikacją danych .. bo to co pisze ( komunikat ) to tylko tyle że wgrany JEST ZŁY SOFT .. :/
2018-04-10, 12:15 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marcinho4td Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 210
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 1
#3
RE: Komp rn22
Z tego co z nim rozmawiałem teraz to tak: 
Po podłączeniu kompa pod Pc i próbie wejścia w niego tzn sprawdzenia parametrów itd nie ma takiej opcji. W ogóle nie odpowiada.

I pytanie skąd może być problem z tym bo komp w Moto działał a po podłączeniu do Pc niby wogule nie chce się łączyć
Czy to może być wina próby wgrania europejskiego softu do wersji US, ale z tego co mówił to nie ma znaczenia

Nie bardzo wiem jak działa ten program ale skoro połączyć z kompem się za bardzo nie da itd. To wydaje mi się też że nic nie mogło się do niego wgrać. Po wystartowaniu wgrywania softu pierwsza część dochodziła do powiedzmy 99% i pokazywał się komunikat o weryfikacji której nie przechodził i wtedy pokazywał się błąd. 

Więc na moje oko podobnie jak jest z instalowaniem czegoś na kompie raczej mieć nie mogło się usunąć itd bo weryfikacja się nie udała i instalowanie było przerywane...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-04-10, 09:40 PM przez A.S..)
2018-04-10, 12:41 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#4
RE: Komp rn22
Połączyłem tematy bo tak po 3 posty to ciężko się czyta Red_icon_wink ..

Ciężko mi pisać coś .. bo nie wiem czego chłopina używa i jak to robi .. ale wiem jedno ... NIESTETY ALE TO MA BARDZO duże znaczenie czy wgrywasz/próbujesz wgrać soft EU czy USA .. jest tam ostrzeżenie i to z podpisem że USZKODZISZ ECU jeśli będziesz próbował wgrać ŹLE !!!

Samo programowanie wygląda tak, że wpinasz interfejs .. potwierdza ci licencję ( na kabel ) .. potem wybierasz odpowiedni soft ( z końcówką taką jaka jest na ECU i zwykle z dopiskiem "rozblokowany" ), ustawiasz w opcjach w tym sofcie co chcesz pozmieniać/zaprogramować ... dajesz SEND .. wyskakuje okienko żebyś podłączył ECU ( albo przekręcił kluczyk w stacyjce - zależy jaki masz interfejs ) ... potem sprawdza czy to ECU masz dopisane do bazy ( jak nie to kasa leci z wpłaconej do FTE i dopisują ci tego kompa do twojego konta - maila - ) ... i teraz >> jeśli ECU programowane jest pierwszy raz to najpierw czyszczone są EPROMY .. potem wgrywany specjalny LOADER i potem dopiero nadpisuje bloki ( dwa ) .. jeden potem drugi .. pierwszy raz trwa to DOŚĆ DŁUGO bo nadpisuje całość .. za kolejnymi razami wprowadza tylko to co zmieniłeś i jest dużo szybciej ...
Tak że nie wiem, ale jeśli przeszły wszystkie etapy - to ECU było wyczyszczone do zera, potem wgrany program do zapisu danych i wgranie softu ... a na koniec sprawdzanie poprawności .. jeśli to nie przeszło to trudno wyrokować co tam się zadziało :/ ... Musisz zabrać ECU - podpiąć i trudno .. innej metody sprawdzania nie ma .. Najgorzej będzie jeśli wyświetli E1 i coś z serii tych błędów krytycznych .. bo niestety, pozamiatane :/ ..
2018-04-10, 09:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marcinho4td Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 210
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 1
#5
RE: Komp rn22
Hmmm. Z tego co mówił to wgrywał soft z odpowiednim numerem itd. i z tego co mówił robił tak już z 50 kompów i nigdy nic takiego się nie stało. Aż tu bęc.
Teraz pytanie jeśli faktycznie komp zdechł. Jakiego kompa szukać. Czy może być wersja UE bo z tego co magik mówił może bez problemu wgrać mu soft taki jak w US żeby wyłączyć immobiliser itd. prawda to?
I druga sprawa to czy komp z wersji po lifcie czyli z TCS podejdzie?
Ok, magikowi udało się za n-tym razem wgrać soft do kompa więc powinno być ok. Na szczęście.
A.S. dzięki za pomoc.
Do zamknięcia
2018-04-10, 10:36 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#6
RE: Komp rn22
No to super Red_icon_smile .... ale tam na marginesie >> jeśli ma opcje wyłączenia IMMO to używa starego kabla i starego oprogramowania .. i NIE jest to to samo Red_icon_wink EU co USA .. no ale spoko ... ważne że ruszyło ..
2018-04-11, 08:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marcinho4td Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 210
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 1
#7
RE: Komp rn22
Z tego co mówił to po wgraniu do kompa EU softa US, immo jest nieaktywny i komp będzie dzialal w Moto US.
Chociaż wg mnie to dziwne bo przecież komp EU musi mieć dodatkowe piny do awaryjnych choćby.
2018-04-11, 10:33 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#8
RE: Komp rn22
NO I DUPA BLADA !!!! Red_icon_smile
Dzisiaj poskładałem moto .. odpaliłem .. No i chciałem wgrać MAPĘ ZERO .. żeby zacząć stroić od nowa z poprawkami jakie wyczaiłem w 2017 roku ..
Włączyłem program ... ściągnął się nowy ( nie ma innej opcji - samo się uaktualnia ), włączyłem INTERFEJS ... zacząłem programować .. ble,ble,bel .. I CHUJ WIELKI JAK SZELKI Red_icon_tongue na końcu mam :

" FAIL : INVALID ECU IMAGE " !!!! ...

Tak że zasrane młotki z FTE coś pojebały :/ .... Napisałem krótkiego soczystego maila .. Czekam na odpowiedź ;P ...
2018-04-15, 12:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
marcinho4td Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 210
Dołączył: Nov 2012
Reputacja: 1
#9
RE: Komp rn22
Z tego co wiem u Mnie było to samo przy kilku próbach. Dopiero po n-tej próbie udało się ogarnąć. Komp już w Moto.
2018-04-20, 08:16 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
A.S. Offline
HULK
*****

śląsk
K8 + K63 2021

Liczba postów: 3,205
Dołączył: Nov 2015
Reputacja: 22
#10
RE: Komp rn22
Ja nadal czekam na odpowiedź :/ .. dupki jedne :/
Kazali podesłać soft który wgrywam .. wysłałem i ............ NIC :/ ..
W sobotę miałem robić synchro przepustnic i potrzebne mi są "seryjne" wolne obroty i ujjj z tego .. bo mam 2000 prawie i nic nie ustawię - bez interfejsu nie zmienię ich na niższe ...
2018-04-20, 02:02 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->