Kto ogarnie co jest mojej r1?
Autor Wiadomość
kubilus@wp.pl Offline
SiemaEniu
*




Liczba postów: 8
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
#1
Kto ogarnie co jest mojej r1?
Witam. Mam problem, r1 2004r. Przekręcam kluczyk , pompka i cała reszta bajerów się odpala i po kilku sekundach bzyczenie pompki powinno się wyłączyć, u mnie cały czas coś bzyczy jak by się zacinało na chwile przestaje delikatnie tykając( cyk cyk cyk cyk) i znowu bzyczy (dźwięk jak by jakiegoś silniczka elektrycznego i tak w kółko... Sprawdzałem to po przejechaniu się na gorącym silniku, zgasiłem moto odpaliłem zapłon i to samo...

Czy ktoś spotkał się z czymś takim ?

Jak będzie trzeba ogarnę filmik z dźwiękiem na dniach, może będzie lepiej obrazowało problem niż moje cyk cyk i bzzzz Red_icon_tongue

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź
2011-02-08, 12:47 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#2
RE: Kto ogarnie co jest mojej r1?
nie wiem czy się nie mylę ale myślę że to silniczek od exupa, w twoim modelu tzn.RN12 exup musi być podpięty i nie należy go omijać gdyż motor traci moc i nie chodzi tak jak powinien,przynajmniej tak mi powiedziano w salonie Yamahy,o to że tak bzyczy nieraz puka tak dziwnie to właśnie mój kolega też tak miał tylko w modelu RN09 i był to silniczek exup , więc dlatego sugerował bym od tego zacząć Red_icon_smile powodzenia
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2011-02-08, 06:08 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
kubilus@wp.pl Offline
SiemaEniu
*




Liczba postów: 8
Dołączył: Feb 2011
Reputacja: 0
#3
RE: Kto ogarnie co jest mojej r1?
dzięki , też o tym myślalem... ocielpi sie odrazu lece do mechaniora niech słucha co mi dolega .

Pozdrawiam
2011-02-09, 12:44 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ditu Offline
Ditu
***

Warszawa
RN041

Liczba postów: 164
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
#4
RE: Kto ogarnie co jest mojej r1?
(2011-02-08, 06:08 PM)żaba napisał(a): exup musi być podpięty i nie należy go omijać gdyż motor traci moc i nie chodzi tak jak powinien

Chodzi jak powinien tylko wywala błąd na zegarach i nie jest taka spokojna ja z exupem (a trzeba wyciągnąć tą blaszkę z tłumika)
2011-02-14, 02:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
żaba Offline
To co Nas kręci
*****

Ostrów Wlkp.
RN19

Liczba postów: 3,126
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 11
#5
RE: Kto ogarnie co jest mojej r1?
Chodzi jak powinien tylko wywala błąd na zegarach i nie jest taka spokojna ja z exupem (a trzeba wyciągnąć tą blaszkę z tłumika)
[/quote]

rozumiem i wszystko się zgadza,tylko że ja napisałem o danym modelu czyli RN12 ,w salonie Yamahy mechanik (kolega) powiedział mi że w tym modelu nie powinno się wypinać exupa bo jest to całkiem inna konstrukcja układu wydechowego niż w innych modelach,bo powoduje to osłabienie silnika Red_icon_smile ale nie wiem może się mylił Red_icon_smile
_________________________________________________________________
https://www.youtube.com/watch?v=bYzVCaZ7pOc
2011-02-15, 11:03 AM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->