R1 Pechowe rozpoczęcie sezonu brak prądu.Pomocy:)
Autor Wiadomość
simon68 Offline
Wariat
*****

Oświęcim
RN22,SX450,dzik

Liczba postów: 2,646
Dołączył: Mar 2012
Reputacja: 9
#9
RE: R1 Pechowe rozpoczęcie sezonu brak prądu.Pomocy:)
skąd jesteś ??
wyślij na pw telefon, ogarniemy temat....
Red_icon_banana Red_icon_banana Red_icon_banana Red_icon_banana Red_icon_banana Red_icon_banana Red_icon_banana Red_icon_banana Red_icon_banana Red_icon_banana
(2020-03-24, 03:01 PM)filutki1990 napisał(a): Nie poradziłem sobie - spędziłem już kilkanaście godzin na szukaniu przyczyny

N zgasło możliwe że gdzieś dotykało "minusa" na łączeniu z czujnikiem(przewod ma łączenie w połowie nie był izolowany)Paliło się bez przekręconego kluczyka od razu po włożeniu acu.

Napięcie bez względu czy kluczyk jest przekręcony czy nie,nie pojawia się na bezpiecznikach i stacyjce.
Nie działają swiatła,migacze czy klakson.Nie działa po prostu nic

Jedyne napięcie +12v wychodzi z przekaznika rozrusznika z kostki na 2 przewodach.
1 idzie do licznika i dochodzi do kostki licznika
2 idzie do czujnika oleju od spodu
zostaje czarny raczej masa i brązowy chyba sygnałowy

Całą instalację mam już na wierzchu i sprawdzoną,kostki styki wyczyszczone,akumulator i przekaznik rozrusznika podmieniałem na nowy.(brak efektu nadal brak oznak życia)

Odłączyłem przekaznik rozrusznika i wpiełem się + prosto z acu do wiązki na łączeniu czerwonych przewodów w okolicy siedziska.Wszystko zaczeło działać od licznika,świateł,stacyjki,klaksonu,itd.
Klema rozrusznika dotknieta do + w acu i odpala normalnie,silnik pracuje,wszystko działa,czujniki,itd
Gaszenie z manetki również działa poprawnie.

Powoli tracę nadzieje na znalezienie przyczyny,ale robienie obejść i kiedyś sprzedanie następnemu nabywcy nie było by wporządku

Model: Yamaha R1 RN01 rok 2000

i jak poskładałeś ... N zaczął poprawnie świecić po zrobieniu trasy ??


p.s
pierońskie dziecka pozamieniały koledze kostki do przekaźników  Red_icon_cheesygrin - ogarnięte....

szybkie drogi są dla szybkich motocykli, szybkie zakręty dla szybkich motocyklistów....
na chuj koni kupa jak kierowca dupa.........
GAZU PIZDO..........

2020-03-24, 06:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Wiadomości w tym wątku
RE: R1 Pechowe rozpoczęcie sezonu brak prądu.Pomocy:) - simon68 - 2020-03-24, 06:14 PM

Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->