Kupię RN19 [cz.3]
Autor Wiadomość
M.A.N.I.E.K Offline
Młody
**

Łobodno


Liczba postów: 23
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
RE: Kupię RN19 [cz.3]
Moje moto masz na oryginalnych wydechach niewiele drożej tez okolice czestochowyRed_icon_smile

http://www.olx.pl/oferta/yamaha-r1-rn19-...dc986a8efa
2016-09-15, 06:06 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Sorenek00 Offline
Użytkownik
***

Tarnowskie Góry
Rn32 & 954

Liczba postów: 173
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 3
RE: Kupię RN19 [cz.3]
O dokładną ocenę bd musiał prosić Koczis'a Red_icon_smile, ale na moje to :
- strasznie długo stoi już w internecie, więc coś musi być nie tak skoro jeszcze nikt jej nie wziął
- porysowane owiewki, prawa i lewa przy samym pługu na tych białych naklejkach, nad śrubkami mocyjącymi
- była myta może dlatego, ale na jednym zdjęciu odcień czaszy wydaje mi się troszkę inny z porównaniem do owiewki
- jakiś "nienaturalny" przedni przewód hamulcowy, wisi jakoś dziwnie czy nie wiem.. może ten typ tak mam Red_icon_wink
- jakaś naklejka na wahaczu, i brak oryginalnej zresztą w jej miejscu z ciśnieniem opon itp.
- naklejka na czaszy, ta biała też ma "znamię"
- na przedniej oponie ślad złotego spray'a?
2016-09-15, 06:10 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Sorenek00 Offline
Użytkownik
***

Tarnowskie Góry
Rn32 & 954

Liczba postów: 173
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 3
RE: Kupię RN19 [cz.3]
M.A.N.I.E.K jak kolega z forum kupił TOCE to liczę na dwa piwka Red_icon_tongue
2016-09-15, 06:11 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
M.A.N.I.E.K Offline
Młody
**

Łobodno


Liczba postów: 23
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
RE: Kupię RN19 [cz.3]
Jeszcze nie kupił Red_icon_cheesygrin chce moto opchnąć na oryginałach zobaczymy czy sie uda Red_icon_wink
a wtedy TOCE jedzie do twojego ziomka nr mam do niego tak ze bede dzwonił do niego Red_icon_smile
jak wszystko sie sprzeda to nawet 4 piwka postawie Red_icon_cheesygrin
2016-09-15, 06:14 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Sorenek00 Offline
Użytkownik
***

Tarnowskie Góry
Rn32 & 954

Liczba postów: 173
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 3
RE: Kupię RN19 [cz.3]
a ja często przejeżdżam przez Kłobuck Red_icon_tongue
2016-09-15, 06:16 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
M.A.N.I.E.K Offline
Młody
**

Łobodno


Liczba postów: 23
Dołączył: Jul 2014
Reputacja: 0
RE: Kupię RN19 [cz.3]
ooOOO widzisz Red_icon_cheesygrin to nie ma problemu można na kłobucku piwko wypić Red_icon_smile
2016-09-15, 06:19 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Online
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
RE: Kupię RN19 [cz.3]
Odpisałem na PW, ale dam i tu, dla potomności Red_icon_cheesygrin
cyt.:
Postaram się coś napisać, choć foty porażka, bo nie ma choćby fotki zegarów, a prawa strona jest tylko na jednej słabo doświetlonej fotce.
No to zaczynamy:
- wywiercony otwór w prawym, bocznym wypełnieniu zbiornika. Pewnie była alarm i tam była mała dioda, ale już nie ma
- tragicznie poprowadzone kable po prawej stronie silnika, nie powinno ich być widać.
- zdarta naklejka na czaszy, pierwszy raz coś takiego widzę
- pęknięty przedni błotki - ma 100% przez ruszenie z pozostawioną blokadą na tarczy. Sprawdź, czy tarcza nie bije podczas hamowania.
- nie wiem jaki jest podany przebieg, ale widać gumkę na dźwigni zmiany biegów, to powyżej 30tyś
- chyba lekko przerysowana czasza w szczycie lewej lampy(siedząc na moto). Chyba widać czarny plastik
- jakaś dziwna plama koło główki ramy, koło naklejki znamionowej z VINem
- dwie drobne ryski, plamki na białej części, prawego boczka
- nie wiem czy to zaciek, czy rysa koło mocowania prawego seta do ramy. Krecha idzie od mocowania wahacza do ramy w stronę mocowania seta
- śruba mocująca prawy pług, na wysokości dekla sprzęgła wydaje się nie być oryginalna
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2016-09-15, 06:31 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
dodziu Offline
Konkretny
****




Liczba postów: 801
Dołączył: Jun 2015
Reputacja: 2
RE: Kupię RN19 [cz.3]
Jak zawsze mistrzunio Koczis Red_icon_smile Lubie czytać te jego opisy

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
2016-09-15, 07:33 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
beduin929 Offline
Młody
**

opolskie


Liczba postów: 10
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
RE: Kupię RN19 [cz.3]
jestem umówiony ale dopiero 2 w kolejce na ogladanie motocykl z forum od kolegi MANIEK. Do niego mam rzut kamieniem wiec teraz czekam aż sie sytucja wyklaruje . dzieki wszystkim za pomoc i pozdrawiam
2016-09-15, 07:43 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Sorenek00 Offline
Użytkownik
***

Tarnowskie Góry
Rn32 & 954

Liczba postów: 173
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 3
RE: Kupię RN19 [cz.3]
Beduin skąd jesteś, bo do 3tyg. to bd jechał do Gdyni po swój sprzęt a kolega z forum też taką wystawił z tych okolic, więc jak bd chciał to Cię zgarnę po drodze i sobie ją obadasz Red_icon_tongue jak będzie aktualna oczywiście Red_icon_wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-09-15, 07:56 PM przez Sorenek00.)
2016-09-15, 07:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
beduin929 Offline
Młody
**

opolskie


Liczba postów: 10
Dołączył: Apr 2014
Reputacja: 0
RE: Kupię RN19 [cz.3]
Ja jestem z Praszki to woj. opolskie ale do kłobucka mam 40km
2016-09-15, 07:56 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Sorenek00 Offline
Użytkownik
***

Tarnowskie Góry
Rn32 & 954

Liczba postów: 173
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 3
RE: Kupię RN19 [cz.3]
Na mapie teraz zerknąłem to spokojnie mogę jechać przez Twoją miejscowość, później odskoczę na Wieluń bo i tak muszę tam na chwilę zboczyć z trasy, żeby przyczepę zabrać bo móje bd w skrzyni i na busa nie zapakuje Red_icon_wink
2016-09-15, 08:05 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
TomaszM Offline
Użytkownik
***

Bochnia
aktualnie brak

Liczba postów: 126
Dołączył: Apr 2016
Reputacja: 0
RE: Kupię RN19 [cz.3]
Witam to znowu ja . Chciałbym zaczerpnąć waszej opini na temat tego sprzętu.

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-r1-rn19...hLe65.html
2016-09-29, 06:30 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Koczis Online
Moderator - Forumowa Legenda :)
*****

Warszawa
RN32 Twitty

Liczba postów: 10,667
Dołączył: May 2011
Reputacja: 58
RE: Kupię RN19 [cz.3]
Wszystko fajnie, ale:
- malowanie jest 2007
- fele też były malowane, bo były seryjnie czarne
- dziwne, że prawa lampa paruje i ogólnie wygląda na zmatowiałą od wewnątrz, więc coś musi być nieszczelne, może po szlifie na prawo, coś się, gdzieś przetarło
- opony ładnie dogrzane na bokach Red_icon_cheesygrin
- prawy kraszpad wygięty do przodu, więc trzeba zobaczyć, czy mocowanie całe
- jakaś biała plama po prawej stronie silnika
- złote oczo od oleju, więc albo ma już spory przebieg, albo rzadko był zmieniany lub słabej jakości
- jakaś przycierka na rancie zadupka, po prawej stronie
- jak dla mnie to czasza ma inny odcień niż reszta moto(foto od prawy przód)
- brak ograniczników w podnóżkach kierowcy, ale widząc opony to pewnie zniknęły podczas jazd po torze Red_icon_cheesygrin
---
Jawa TS350 > XJ600s > FZS600 > RN12 2004 > RN09 2002 > FZ1s GT > RN09 2003 > CBR1000RR SC57a > RN12 2006 > RN22 lift > RN32 + RN01



Moje kiepskie filmy na YT: https://www.youtube.com/user/koczis27/videos





2016-09-29, 08:37 PM
Strona WWW Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Sorenek00 Offline
Użytkownik
***

Tarnowskie Góry
Rn32 & 954

Liczba postów: 173
Dołączył: Oct 2015
Reputacja: 3
RE: Kupię RN19 [cz.3]
Moto było na torze, i nawet jeździło w torowych owiewkach - ktos ja na fb wystawiał - "wypad na tor" czy jakos tak Red_icon_wink
2016-09-29, 08:40 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
TomaszM Offline
Użytkownik
***

Bochnia
aktualnie brak

Liczba postów: 126
Dołączył: Apr 2016
Reputacja: 0
RE: Kupię RN19 [cz.3]
Dzięki wielkie za ocenę. 

Chciałbym  jeszcze poprosić o ocenę  dwóch motocykli i daję  narazie spokój  Red_icon_cheesygrin

1.

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-r1-yzf-...hnV5n.html

2.

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-yamah...g1Nan.html
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-10-01, 08:59 PM przez TomaszM.)
2016-10-01, 08:31 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ROCES Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 214
Dołączył: May 2015
Reputacja: 1
RE: Kupię RN19 [cz.3]
Witam, właśnie byłem oglądać te moto:
https://www.olx.pl/oferta/yamaha-yzf-r1-...2577b41079

Podczas rozmowy przez telefon, gość twierdził, że motocykl jest w świetnym stanie i na pewno będę zadowolony. Więc od razu przez telefon mu napomniałem, że jeżeli jest w 100% tak jak on mówi i moto jest na prawdę w tak dobrym stanie, to że zaraz przyjeżdżam i zabieram tak jak stoi. Przyznam, że ciężko mi było w to uwierzyć, że moto za tą cenę w takim stanie... OKAZJA! Taaaa... okazja.

Kiedy dojechałem to było już ciemno ale miałem swoją magiczną latarkę w telefonie no i garaż był w miarę dobrze oświetlony. Wyprowadziliśmy motocykl, moto całe zakurzone, a brudne jak cholera, na prawdę brudne, musiałem wycierać ręką żeby zobaczyć w jakim stanie są plastiki i cała reszta.
Rama wyglądała na w porządku, ograniczniki wszystko na miejscu, główka ramy też ok, zawieszenie w porządku.

Jedyny element, który nie był porysowany i nie schodziła z niego farba to przedni błotnik. Na prawej stronie większość plastików z łuszczącą się farbą i mikropęknięciami przy śrubach mocujących. Lewa strona to już gorsza sprawa, mocowania plastików klejone ale tak felernie, że niektóre są luźne. Czacha z lewej strony spawana i klejona, mocowania klejone. Lewa lampa od środka spawana i mocowania klejone, soczewka w lewej lampie pęknięta na pół, sprzedający twierdzi że gdybym mu nie powiedział to nigdy by tego nie zobaczył. Prawa klamka motocykla po szlifie, lewa chyba wymieniona na nową, po setach nie mogłem nic stwierdzić bo były wymieniane na sportowe. Silnik na zimnym dość dziwnie ciężko zapalił, praca silnika nie równa, gruchotanie w silniku na wolnych obrotach, które bardzo mocno się nasila po wciśnięciu sprzęgła (nie jestem pewien czy to kosz), podczas jazdy coś "rzęzi", możliwe że to łancuch bo był za luźny. Podczas jazdy testowej ciężko mi cokolwiek stwierdzić bo było mokro, ciemno i strasznie dziurawa droga więc nie mogłem za dużo odkręcać żeby się nie położyć. Nie wiem czy amortyzator skrętu był tak mocno skręcony czy coś było z nim nie tak bo moto strasznie trudno się prowadzi, w pewnych momentach jakby się blokował (nie mam pewności bo droga była straszna) ale nawet sam sprzedający twierdził, że wyłożył by się przez niego na rondzie.

Kolejna sprawa to to, że olej w silniku nie był wymieniany OD 4 LAT! Tak, od 4 lat. Bałem się w ogóle go odpalać szczerze mówiąc nie mówiąc już o jakiejś ostrzejszej jeździe. Ostatnia i chyba najważniejsza kwestia, to to że moto przez kilka lat było ujeżdżane torowo przez poprzedniego właściciela, czego sprzedawca nie ukrywał ale można było zauważyć to po przedniej oponie, która była prawie zamknięta.

Moto w totalnej serii, poza setami, klamkami i wyświetlaczem zmiany biegów. Cena 16500zł bez możliwości negocjacji, tak wiem że za RN19 to śmieszna cena ale sądziłem, że trafiła się okazja i moto będzie w trochę lepszym stanie, bo jak na tak znikomy przebieg to ten silnik dość kiepsko chodzi. Wydaje mi się, że na torze swoje przeżył ale nie wiem jak było dlatego można tylko gdybać.

Oględziny po ciemku, jazda po dziurach i na mokrym ale wszystko było dziś jak na wariata bo zależało mi aby zobaczyć ten motocykl bo jak wszyscy wiemy, to co dobre i tanie schodzi w kilka godzin.

Umówiłem się, że jutro dam znać czy wezmę ten motocykl ale muszę się z tym przespać bo żeby doprowadzić go do porządku to koszta nie będą małe, a boje się żeby korba bokiem nie wylazła po jakimś czasie. Jeżeli się zdecyduję to jutro jadę z mechanikiem żeby nie wtopić. Do sprzedającego nie mam pretensji bo mówił, że za bardzo się nie zna i, że większości z tych rzeczy nawet nie widział ale jaka jest prawda nie dowiem się nigdy.

Pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-11-21, 09:45 PM przez ROCES.)
2016-11-21, 09:38 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
Tazz Offline
Konkretny
****

Mielec
Gsxr k8

Liczba postów: 637
Dołączył: Jan 2016
Reputacja: 2
RE: Kupię RN19 [cz.3]
Aż 4 lata nie zmieniał szacun dla gościa szkoda kasy cena niska za moto myślę że minimum musiałbyś dołożyć do 20 tys żeby miała ręce i nogi lepiej dołuz i poszukaj nie torowana
Pozdroo
2016-11-21, 09:49 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
ROCES Offline
Użytkownik
***




Liczba postów: 214
Dołączył: May 2015
Reputacja: 1
RE: Kupię RN19 [cz.3]
Jestem świadomy tego, że to nie jest cena za RN19, miałem 140kilometrów więc pojechałem i przekonałem się, że okazje nie istnieją. Również jestem tego zdania, że lepiej zapłacić 22 tysiące i kupić motocykl, od kogoś kto o niego dba i robi wszystko na czas. Tego, że motocykl torowany dowiedziałem się dopiero na miejscu, to wyjaśnia te wszystkie drobniejsze i większe ślady użytkowania.
2016-11-21, 09:54 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post
srubar1 Offline
yamaha r1
*****

starachowice
rn12

Liczba postów: 2,123
Dołączył: Apr 2012
Reputacja: 8
RE: Kupię RN19 [cz.3]
czyli moto do klejenia i malowania
to upewnij sie co do pieca,czy to kosz,rozrzad,napinacz
co do wymiany łozyska kół,ramy,wachacza
jak naped i zebatki

ciezko palił tzn długo krecił ,co po zapaleniu z wydechu na scaniu,co po zagrzaniu
musisz poluzowac lub odkrecic amor skretu kierownica niepowinna sie zacinac,moze to krzywy amor
jedz z mechanikiem sprawdz ładowanie,cisnienie oleju

ze torowany nie skresla go....
20tys to gruba przesada ......
r1 i życie staje się szybsze......Red_icon_smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-11-21, 10:07 PM przez srubar1.)
2016-11-21, 10:04 PM
Szukaj Odpowiedz cytując ten post


Dodatkowe informacje


Skocz do:

-->